Zeytinyağlı Havuç Yemeği Tarifi

 • nisa ünlü
  Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Zeytinyağlı Havuç Yemeği Tarifi


  Zeytinyağlı havuç yemeği görsel olarak ve lezzet olarak güzel bir yemek tarifidir hafif olan bu yemek sağlık açısında yararları saymak ile bitmeyen havucun faydaları ile mutlaka tüketilmesi gereken bir yemektir bu yemeği daha önce denemediyseniz mutlaka yapın yapımı da kolay zaman almayan bir tariftir.

  Malzemeler

  Zeytinyağlı Havuç Yemeği Tarifi;

  Yarım kilo havuç

  2 adet soğan

  1 çay bardağı pirinç

  3 yemek kaşığı zeytin yağı yağ

  1 tatlı kaşığı tuz
  2 su bardağı sıcak su

  1 tatlı kaşığın da az tuz

  Yapılışı

  Zeytinyağlı Havuç Yemeği Yapılışı ;
  Yemeğimizi yapmayan başlayalım, soğanının kabuklarını alalım ve küp küp soğanları keselim ardın da havuçların kabuklarını alalım ve onları halka halka ince ince keselim.

  Ardında da üç yemek kaşığı zeytin yağı bir tencerede ısıtalım ve soğanları yağa katalım soğanlar pembeleşince yeterli olacaktır soğanlar ardın da havuçları soğanlar ile birlikte 5-7 dakika kadar yağda çevirelim sonra bir çay bardağı ölçüsü olan pirinçleri yıkayıp süzgeçten geçirip tencereye katalım o ara da tuzu unutmayın tuz ekleyin.

  Yemeğinize ve birkaç defa karıştırıp üzerine 2 su bardağı sıcak su katalım ortalama 15-20 dakika orta ateşte havuçlar yumuşayıncaya kadar kaynatalım.

  Pişme süresi daha da kısa olabilir siz arada kontrol edin pişmiş mi diye havuçları kontrol edin. Zeytinyağlı havuç yemeğimiz hazırdır ellerinize sağlık afiyet olsun. Zeytin yağı havuç yemeğini soğuk yenilir.

  Hem havucun faydaları açısından hemde sağlıklı beslenmek için mutlaka bu yemeği yapmalısınız