Yumurtalı Ispanak

 • admin
  Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Yumurtalı Ispanak
  4
  kişilik

  Yumurtalı ıspanak tarifi

  Malzemeler

  Yumurtalı ıspanak yapabilmeniz için gerekli olan malzemeler

  1 kilo ıspanak, 4 yumurta, zeytinyağı, kırmızı pul biber, tuz, karabiber, 3 orta boy soğan ve yarım kaşık salça kullanıyoruz. Yumurtalı ıspanak yemeğinin tarifi ıspanakları pazardan alır iken taze olmasına dikkat edelim. Ispanakları iyice temizleyip tek tek ayıklayın. Ispanakları iyice yıkayalım. Ispanaklar bol su ile altı yedi kez yıkanmalıdır.

  Yapılışı

  Yumurtalı ıspanak kavurması yapar iken iyice yıkamış olduğumuz ıspanakları ince ince doğrayalım. Tencerede sıcak su kaynatalım. Bir iki dakika ıspanağı haşlayalım. Haşlanan ıspanakları süzüp soğumaya bırakalım. Soğanları ince ince kıyın. Kıymış olduğunuz soğanları tencerede pembeleşinceye kadar kavurun. Kavurmuş olduğunuz soğanlara salça ekleyin. Ispanağınızın tuz ve karabiberini ekleyin.

  Yumurtalı ıspanak kavurmasını tavada yapmanız gerekir. Tava seçiminiz teflon tavada olabilir. Ispanaklarınızı soğanlı tavada iyice kavurun. Kavurmuş olduğunuz ıspanak yemeğinize yumurtalarınızı yer açarak kırın. Ispanak yemeğinizin ağzını kapatabilirsiniz. Bir iki dakika kısık ateşte pişirin. Daha sonra kapağın ağzını açabilirsiniz. Pişirmiş olduğunuz yemeğinizi afiyetle yiyebilirsiniz.