Pirinçli Tavuk Çorbası Tarifi

 • nisa ünlü
  Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Pirinçli Tavuk Çorbası Tarifi

  Çorbalar Türk mutfaklarının olmasa olmazıdır, sofralarımızı eksik etmediğiniz çorbalar da biri olan tavuk çorbası pişirmesi kolay, zaman almayan ve lezzetli bir çorba tarifidir bu çorbayı daha önce denememiş seniz hanımlar, beyler buyurun mutfağa pirinçli tavuk çorbası yapmaya malzeme listemizi ilk başta hazırlayalım ve çorbamıza başlayalım.

  Malzemeler

  Tavuklu Prinç Çorbası Tarifi İçin Malzemeler ;

  Bir adet tavuk göğsü

  1 çay bardağı pirinç

  2 yemek kaşığı un

  1,5 litre sıcak su

  tuz, karabiber, pul biber

  3 yemek kaşığı sıvı yağ (iki yemek kaşığı sıvı yağ yemeğin içine bir yemek kaşığı ise çorbanın üzeri için)

  Yapılışı

  Tavuklu Prinç Çorbası Yapılışı ;

  İlk önce tavuk göğsünü 15 dakika kadar bütün şeklinde iyice kaynatalım ardın da ocakta indirip tavuk göğsümüz soğuyunca iyice didikleyelim göz kararı istediğiniz büyüklükte didikleye bilirsiniz.

  Sonra iki yemek kaşığı sıvı yağımızı tencere ekleyelim ve yağımız kızınca üstüne iki yemek kaşığı un ekleyip kokusu çıkıncaya kadar yağda karıştıralım.

  Rengi hafif değişince yeterli olmaktadır ardında didiklediğimiz tavuk göğsünü tencereye ekleyelim ve bir çay bardağı pirincinde tencereye ekledikten sonra 2-3 defa karıştırıp malzemelerin iyice karışmasını sağladıktan sonra üzere 1,5 litre kaynar su ekleyip tenceremizi karıştırıp üzerine iki çay kaşığı tuz ekleyip tencerenin kapağını kapatalım ortalama 10-15 dakika pişme süresi yeterli olacaktır ama siz gene dikkat edin pirinçler yumuşayınca ocaktan indirin.

  Üç yemek kaşığımız ikisini yemekte kullandık bir yemek kaşığı sıvı yağımızı küçük bir cezvede pul biber, karabiber ile kızdırıyoruz ve çorbamızı servis etmeden kaselere koyduktan sonra üzerine gezdiriyoruz. Ellerinize sağlık afiyet olsun.