Pazı Kavurması

 • admin
  Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Pazı Kavurması

  PAZI KAVURMASI

  Pazı kavurması yapmak için 1 kg pazı, 3 soğan, 1 yemek kaşığı tuz, yarım yemek kaşığı salça, isteğe göre zeytinyağı ve haşlamak için su kullanılacak malzemelerdir. Pazılarımızı ayıklayıp iyici yıkadıktan sonra doğruyoruz. Pazılarımızı haşlayacağımız tencerede suyu kaynatıyoruz. Kaynatmış olduğumuz suya pazılarımızı koyuyoruz. Pazılarımızı yumuşayıncaya kadar haşlıyoruz. Pazılarımızın suyunu süzüp soğumasını bekliyoruz.

  Pazı kavurması için soğanlarımızı ince ince doğruyoruz. Bir tavada zeytinyağı ile birlikte soğanlarımızı kızartıyoruz. Soğanlarımız pembeleşince yarım kaşık salça ekliyoruz. Salçamızı da kavuruyoruz. Pazılarımızı kavurmadan önce önceden süzdüğümüz soğumaya bıraktığımız pazılar soğumuş ise ellerimiz ile pazıların suyunu sıkıyoruz. Tavada kızartmış olduğumuz soğanın, yağın ve salçanın olduğu tavaya pazılarımızı katıyoruz.

  Tavadaki pazılarımıza tuz, karabiber ve isteğe bağlı olarak acı biber ekliyoruz. Bu baharatlardan ne kadar koyacağınıza ya da sevip sevmediğinize göre koyup koymayacağınıza siz karar verebilirsiniz. Pazılar iyice kavrulana kadar karıştırıyoruz. Pazılarınızın rengi açık yeşilden kavruldukça koyu yeşile doğru dönüyor. Pazı kavurması olduktan sonra tabaklar ile servis yapabilirsiniz. Yanında yoğurt yiyebilirsiniz. Afiyet olsun.

  Malzemeler
  Yapılışı