Pastırmalı yumurta

 • admin
  Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Pastırmalı yumurta

  634607257695

  Sofralarımızın pratik ama bir o kadar da lezzetli yemeği kuşkusuz pastırmalı yumurtadır. Oldukça besleyici olan bu yemek adeta bir protein deposudur. Pastırmanın kuru fasulyeden sonra en çok yakıştığı yemek olarak kabul görür. Eğer çok zamanınız yoksa ve lezzetli bir yemek yapmak istiyorsanız pastırmalı yumurta kurtarıcınız olabilir.

  Pastırmalı yumurta için gereken malzemelerin listesi de uzun değildir. 8 dilim pastırma, 1 yemek kaşığı tereyağı, 3 adet yumurta, 1 çay kaşığından az tuz ve karabiber, istek doğrultusunda pul biber ve kimyon lezzetli bir pastırmanın malzemeleridir. Bizden size bir tavsiye olarak pastırmalı yumurtayı yapacak olduğunuz tavanın teflon olması pastırmaların tavaya yapışmamasını sağlar.

  Öncelikle pastırma dilimlerine bıçak sürmeden elinizle küçük parçalara ayırın. Daha sonra teflon tavanın içinde tereyağını eritin. Eritilen yağın içine pastırma dilimlerini atın ve yakmadan birkaç defa çevirin. Yumurtaları ayrı bir kap içerisinde çırparak içine karabiber ve tuzu ekleyin. Daha sonra pastırmaların içine yumurtalı sıvıyı boşaltın. Yumurta sevdiğiniz kıvama gelince pastırmalı yumurta tavasını ocaktan alın ve ayrı bir tabakta servis edin. Afiyet olsun.

  Malzemeler
  Yapılışı