Kuşburnu Faydaları

 • nisa ünlü
  Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Kuşburnu Faydaları


  Kuşburnunun Sağlığa Faydaları nelerdir

   

  İçeriğinde tespit edilen varlıklı C vitamini yardımıyla bedeni güçlendirerek hastalıklara karşı daha dirençli olmasını sağlar. Enfeksiyon ve iltihapların daha süratli iyileşmesine yardımcı olur. Bedensel yorgunluğu giderir. İdrar söktürür, ishali keser. Böbrek üstü bezlerinin çalışmasını destekler. Kan dolaşımını süratlendırır ve kanı zararlı maddelerden arındırarak temizler. Kanda ki şeker oranını dengeler. Bu amaçla şeker hastalarının derli toplu olarak tüketmesi tavsiye edilmektedir. Bazı kanser çeşitlerine karşı koruyucu özelliği bulunduğu bilinmektedir. Romatizmaya bağlı ağrı ve başka şikâyetlerin hafifletilmesinde etkilidir. Cildin yenilenmesini ve tazelenmesini sağlayarak cilde canlılık ve parlaklık verir.

  Kuşburnunun İltihaplara Faydası:

  Basında sık sık yer almaya başlaması ile beraber popülerlik kazanan kuşburnu daha çok çay olarak tüketilmektedir. Kuşburnu bedende biriken ödemin atılmasında ve iltihapların süratle iyileşmesinde güçlü bir yardımcıdır. İçerisinde ki faktör bileşenleri yardımıyla bulaşmaların iyileşme sürecini kısaltmaktadır.
  Kuşburnu Romatoid Artrit Hastalığına İyi Gelir:
  Düzenli kullanımı 20 ile% 25 hareketliliği çoğaltmak amacıyla yardımcı olur. Bu hal ağrıyı azaltır ve hastaların genel ruh halunu iyileştirir. Kuşburnu mafsal iltihabı ve kalça ağrıları olan bireylerin problemini azaltabilir.

  Solunum Yolları Hastalıkları İçin Kuşburnu:  C vitaminin solunum yolu hastalıklarını azalttığı ve çok ağır olmayanları iyileştiridiği bilimel olarak ıspatlanmıştır. Kuşburnu bilhassa çocuklarda süreğen öksürük, astım, bronşit ve soluk darlığı problemini giderebilir.
  Kuşburnu Kolseterol Seviyesini Dengeler:
  Milyonlarca insanın sağlığını tehtid eden kolesterol problemleri amacıyla en iyi çözümlerden biris kuşburnu kullanımıdir. Suda kaynatılarak susyu içilebilir ya da reçeli yapılarak tüketilebilir.
  Kuşburnu Kanserle Mücadeleyi Sağlar:

  Kuşburunu etkili bir antioksidandır ve tüm antioksidan özelliği olan bitki ve meyvelerde bulunduğu gibi, kuşburnu da kansere namacıyla olan serbest radikalalrin düşmanıdır. Düzenli kuşburunu kullanımı kanser hastalıklarına yakalanma riskinia azaltır.

  Şeker Hastalığına Yakalnma Riskini Azaltır:
  Kandaki şeker civarını sıhhatli civarda tutabilir. İleri derecede şeker hastalarına bile ciddi anlamda katkıd abulunabilir. Kuşburnu reçelinde şeker kullanılmadığı prosese şeker hastaları amacıyla itimat edilir ve yararlı bir gıda kaynağıdır.
  Kuşburunu Böbrek Hastalıklarını Önler:

  Böbrek sağlığını koruyan petkin ve detaylı asitler içermektedir. Böbrek hastalıklarının semptomlarını tedavi etmek ve rahatlatmak amacıyla tüketilir ve kabızlık tedavisi amacıyla yardımcı olur.
  Kuşburunu Cilt Sağlığını Korur:

  Kozmetik pazarında süregelen olarak kullanılmaktadır. Cilt hücrelerinin yenilenmesinis ağlar. Yara izleri ve akneleri giderebilir. Cildi nemli tutar ve besler. Cildin esnek ve sıhhatli olmasını sağlar.
  C Vitamini Deposu Kuşburnu:

  Bol miktarda kuşburnu sahibi olan kuşrbunu bu özelliği ile kemik sağlığını korur ve dayanıklı iskelet yapısının oluşmasını sağlar. Vücutta kolajen üretimi dayanıklıaya yardımcı olur.
  Kuşburnu Kan Hücrelerini Arttırır:
  Bünyede oksijen taşıyan kırmızı kan hücrelerinin sağlığını korurve bu kan hücrelerinin gereksinim duyduğu demir ihtiyacını karşılar.
  Kuşburnu Mide Sağlığını Korur:

   

  Mide spazmı, mide asit eksikliği, mide tahrişi ve ülsere engeller olabilir.  Bağırsak hastalıkları amacıyla çok etikili bir deva kaynağıdır. Kuşburnu ilaveten ishal, kabızlık, safra taşı, safra kesesi rahatsızlıkları, gut ve idrar yolu enfeksiyonu gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

  Kuşburnu Bağışıklık Sistemini Güçlendirir:

  Kuşburnu ilaveten bağışıklık sistemi amacıyla yararlıdır. Bakteri ve enfeksiyonlardan kaynakanan problemleri giderebilir. Damarlarda kan akışını hızandırır ve kanı temizler. İdrar akışını süratlendırır, idrar yolu bulaşmalarını engeller.

  Malzemeler
  Yapılışı
4 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!