Köfteli Kağıt Kebabı Tarifi

 • nisa ünlü
  Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Köfteli Kağıt Kebabı Tarifi


  Köfteli Kağıt Kebabı Tarifi ;

  Köfte her türlü çeşide girerek masamızda taht kurar adeta. Gerek sulu yemeklerde, gerek kızartmalarda, gerekse daha başka şekillerde menülerde yer alır köfteler. Bugün ise karşımıza kağıt kebabı olarak girecek. Lezzetiyle harika bir tat oluşturan kağıt kebabının yapılışına gelin biraz göz atalım.

  Malzemeler

  Köfteli Kağıt Kebabı için Malzemeler;

  1 adet patates

  1 adet havuç

  300 gram kıyma

  1 adet soğan

  Tuz

  1 kase bezelye

  Baharat

  3 yemek kaşığı sıvıyağ

  Yapılışı

  Köfteli Kağıt Kebabı Yapılışı ;

  İlk olarak 1 adet patatesi ve 1 adet havucu küp küp doğrayalım. Ayrı geniş bir kapta ise 300 gram kıyma, ince ince doğranmış 1 adet soğan, tuz ve tercih edilecek baharatlar eklenip iyice harmanlanır.

  Çok büyük olmamak şartıyla ufak şekillerde köfteler yapılır. Ayrı bir kapta bulanan patates ve havucun yanına, 1 kase bezelye, tuz , istenilen baharatlar ve bununla beraber 3 yemek kaşığı kadar yağ konularak iyice karıştırılır.

  Hazırladığınız karışımlara yetebilecek kadar yağlı kağıt kesin. (burada 6 adet orta büyüklükte kesmeniz yeterli olacaktır) Kesmiş olduğunuz yağlı kağıtların orta kısımlarına, hazırlamış olduğunuz patatesli bezelyeli garnitürden koyun.

   

  Koymuş olduğunuz garnitürün üzerine hazırladığınız ufak top halindeki köftelerinizi dizin. Evet bu kadar kısa aslında hazırlanan karışımlar.

  Şimdi sadece yağlı kağıdı katlamamız gerekecek. Kağıdınız bohça şeklini alabilecek şekilde yana zarf şeklini alabilecek şekilde kağıtlarınızı katlayın.

  Ardından katlanan yağlı kağıtları ters çevirerek fırın tepsinize yerleştirin. Fırınınızı önceden 200 derecelik ısıda ısıtın. Artık ısınmış olan fırınınıza tepsinizi yerleştirebilirsiniz.

  Isısı yüksek olduğu için kısa süre içerisinde pişmiş olacaktır.