Kıymalı Su Böreği

 • admin
  Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Kıymalı Su Böreği

  HAMUR İŞLERİNDEKİ DAYANILMAZ LEZZET

  Hamur işleri ile aramız yüzyıllardır iyidir. Bu ilgiyi en çok gören hamur işlerinden bir tanesi de kıymalı su böreği olarak bilinmektedir. Kıyma içeren yiyecekler daha besleyici olmaktadır. Bu nedenle çocuklara ve gençlere rahatlıkla yedirilebilir. Yapması kısa süren ve oldukça lezzetli olan bu yemek ile bayanların arası da oldukça iyidir.

  Kıymalı su böreği 200 gram ölçüsünde bir kıyma ile yapılabilmektedir. Hamur normal ölçülerde yapılmaktadır. Kararında bir hale gelip açıldıktan sonra kıyma içi hazırlanarak koyulur. Kat kat yapılan bu işlem bittikten sonra yağlanır ve tepsiye dizilir. Fırın içinde yeterli süre pişirildikten sonra üstü kızarınca fırından alınır. Çok lezzetli olan ve çıtır çıtır hale gelmesi makbul olan su böreği ülkemizin her bölgesinde aynı ilgiyi görmektedir.

  Kıymalı su böreği her bayanın yapması gereken yemekler arasındadır. Bu gibi yemekleri yapan bayanlar oldukça takdir görürler. Hamur işi konusunda kendinizi geliştirerek siz de lezzetli su börekleri yapabilirsiniz. Damak tadınıza göre yapacağınız içlerle böreklerinizi daha özgün ve lezzetli hale getirebilirsiniz.

  Malzemeler
  Yapılışı