Kıymalı Puf Böreği

 • admin
  Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Kıymalı Puf Böreği

  indir

   

  Kıymalı Puf Böreği

  Misafirlerine, eşinize, çocuklarına yapmak için harika bir tarif. Herkes buna bayılacak.Kıymalı Puf Böreği, puf böreğinin en çok sevileni her zaman kıymalı olandır. Herkesin favorisi bu böreğin yapılışına bakalım.

  Kıymalı Puf Böreği için gerekli malzemeler; 3 su bardağı su, 2 yemek kaşığı yoğurt, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı tuz, su, kıymalı harç için; 250 gr. kıyma, 1 tane soğan, tuz, karabiber, pulbiber, maydanoz. Malzemeler bir kapta birleştirilip azar azar su ilave edilerek kulak memesi kıvamında bir hamur yoğurulur.Hamurdan istenilen büyüklükte bezeler yapılıp yarım saat dinlendirilir. Bu arada kıymalı harç soğanlar incecik kıyılıp tavada kavrulur. Kıyma eklenip pişirilir.

  Tuz, karabiber, pulbiber ve kıyılmış maydanoz eklenip altı kapatılır. Kıymalı harcın iyice soğuması için beklenir.Bezeler alınıp tek tek açılır. Açılan hamurun  yarısına kıymalı harçtan konulup diğer yarısı üzerine kapatılır. Kenarları tabakla ya da ruletle kesilip kızgın yağda kızartılır. Sıcak sıcak servis yapılır.

  Böylece Kıymalı Puf Böreği yapılmış olur. Size ve sevdiklerinize afiyet olsun.

  Malzemeler
  Yapılışı