Kilo Verdiren Besinler Nelerdir

Kilo Verdiren Besinler Nelerdir
6 Mart 2017

Kilo Verdiren Besinler Nelerdir ?

Zayıflamak metabolizmanın hızına bağlı olan bir süreçtir. Bazı yiyecekler ile metabolizmanın hızını belli bir seviyeye indirmek ve mideye çok yüklenmeden kilo vermek mümkündür. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız, öğünlerinizin arasına ara öğün koymalısınız, az az ve sık sık yemek yemelisiniz. Bu durum metabolizmanızı hızlandırarak daha çabuk ve kolay kilo vermenizi sağlar.

Metabolizmayı Hızlandırarak Sağlıklı Kilo Verdiren Besinler:

Bu besinler; hayvansal gıdalar, meyveler ve sebzeler olarak sıralanabilir.

Yumurta:

Sarısı A. D, E, K vitaminleri içeren, beyazı protein bakımından zengin olan yumurta vücuda gün boyu enerji verir ve fazla kalori depolanmasını engeller. Özellikle kahvaltıda 1-2 yumurta yemek çok önemlidir.

Yoğurt:

Özellikle ara öğünlerde meyvelerle karıştırarak ya da çörek otu ile karıştırarak yiyebileceğiniz önemli bir diyet besin maddesidir. Az yağlı ve kaymaksız yendiğinde kilo verdirici etkisi daha büyüktür.

Haşlanmış kırmızı et:

Kırmızı eti kızartarak yemek yerine suda sebzelerle birlikte haşlayarak yerseniz, kilo vermeniz kolaylaşacaktır.

Fırında ya da zeytinyağlı balık ve deniz ürünleri:

Balık ya da deniz ürünlerini zeytinyağlı olarak tüketebilirsiniz. Ya da balığı yağda kızartmak yerine fırında sebzeli bir balık yemeği yaparak kilo vermenizi kolaylaştırabilirsiniz.

Brokoli:

Günlük C vitamini ihtiyacımızın hepsi brokolinin 33 gramında mevcuttur. Brokoliyi buharda haşlayarak limon, zeytinyağı ve az miktarda tuz ile karıştırarak salata şeklinde yiyebilirsiniz.

Limon:

Limon içeriğindeki limonin adlı madde ile karaciğerde protein miktarını artırarak kalbe zararlı yağ miktarını azaltır. Bu nedenle her sabah ılık suya yarım limon sıkarak içtiğinizde kilo vermeniz kolaylaşır.

Bu besinler haricinde salatalık, kereviz, lahana, yeşil ve kırmızı biber, baklagiller (mercimek ve nohut gibi) besinler de içerdikleri lifler ve düşük kalorilerden ötürü kilo vermek için tercih edilebilecek yiyeceklerdir. Eğer meyve, sebze ve diyet ürünlerinden sıkıldıysanız ve ağzınızı tatlandırmak istiyorsanız, çikolatadan da vazgeçemiyorsanız bitter çikolata tercih etmelisiniz. Süt ve yağ oranı daha düşü olan bitter çikolata ile mutluluk hormonlarınızı da harekete geçirerek sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Unutmayın, metabolizmanızı ne kadar hızlandırırsanız o kadar hızlı ve sağlıklı kilo verirsiniz.