Fasulye Kavurması

 • admin
  Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Fasulye Kavurması

  fasulye-kavurmasi

  SEBZELERİN KRALİÇESİ AYŞE KADIN

  Yaz günleri fasulyesiz olmaz. Sebze severlerin baş tacı fasulye her zaman kurtarıcıdır. Etli veya zeytinyağlı yemekleriyle, kışlık dondurucuda saklanabilmesiyle, konservesiyle her şeyi ile kurtarıcı gibi bir sebzedir. En lezzetli ve en pratik hallerinden birinin de Fasulye Kavurması olduğunu söyleyebiliriz. Yarım kilo fasulye, 2 orta boy kuru soğan, 1 diş sarımsak, 2 yumurta, sıvıyağ, tuz, su bu eşiz lezzet için gereken malzemelerinizdir.

  Fasulyelerinizi başlarından ve kılçıklarından ayıklayıp, yıkayıp kuruladıktan sonra ortadan ikiye bölerek doğrayın. Ne kadar ince ve küçük olursa o kadar güzel bir görünüm yakalanacaktır. Tencereye alın ve üzerini kaplayacak kadar suda 5-10 dk haşlayın. Haşlanan fasulyeleri süzün. Diğer tarafta teflon bir tencerede sıvıyağda soğanları ve sarımsağı kavurun. Soğanlar pembeleşince fasulyeleri ekleyin ve ağzını kapatın. 10 dakika kadar arada karıştırarak takip ettiğiniz Fasulye Kavurmasına sofraya gidecek vakit yumurtasını kırın ve tuzunu atın. Arzuya göre baharatlar ekleyebilirisiniz.
  Fasulye kavurması yumurta kırılmamış hali ile derin dondurucuda saklanabilir. Böyle düşünüyorsanız kavururken sarımsak eklenmemesi tavsiye edilir. Akşam yemeklerinde eşiz bir lezzet olacaktır.

  Malzemeler
  Yapılışı
  • Etiketler: