Etli Kuru Fasulye

 • admin
  Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Etli Kuru Fasulye
  4-6
  kişilik
  60 dk
  dakika

  Kurufasulye denince aslında çok fazla söze gerek kalmıyo. olmazsa olmazımız bu yemek etli yapıldığında birbaşka oluyo hemen tarfine geçelim

  Malzemeler

  Etli kuru fasulye yapmanız için gerekli malzemeler iki su bardağı kuru fasulye, iki tane kuru soğan, 250 gram kuşbaşı et, iki yemek kaşığı sıvı yağ, iki adet domates, yarım kaşığı salça ve yeterli miktarda tuz kullanılır.

  Yapılışı

  Etli kuru fasulye yapabilmek için öncelikle bir gün önceden kuru fasulyeyi suda ıslayın. Yaptığınız gün fasulyeleri sudan çıkarıp bol su ile yıkayın. Kaynarken üzerinde oluşan köpükleri alın böylece görüntü çirkinliği olmaz. Orta büyüklükteki bir tencerenin içine sıvı yağ koyun. Soğanları küp küp doğrayın. Daha sonra bu soğanları da tencerenin içine atın. Kuşbaşı yapılan etleri de içine atın ve suyu çekene kadar kavurun.

       Etli kuru fasulye yapabilmeniz için ikinci adımınız kavurduğunuz malzemelerin üzerine salça ekleyin ve iki üç dakika karıştırın. Domatesleri soyun ve doğrayıp içine atın. Haşlamış olduğunuz kuru fasulyeyi de bu tencereye aktarın. Üzerine biraz su koyun. su koyduğunuz malzemelerin iki üç parmak kadar üzerine çıksın. Ağzını kapatın böylece etler yumuşadığı zaman ocaktan alabilirsiniz. Afiyet olsun.

1 yorum yapılmış. Sende yorum yap