Etli Bamya

 • admin
  Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Etli Bamya

  etli-taze-bamya

  ETLİ BAMYA

       Etli bamya yemeği için kullanacağınız malzemeler 1 kilo taze bamya (dondurucuda bamyanız var ise de kullanabilirsiniz.), yarım kilo kuşbaşı et, 1 kuru soğan, birer kaşık domates ve biber salçası, limon suyu ve sıvı yağ.

       Etli bamya yapar iken ilk önce bir tavaya sıvı yağınızı koyun. Daha sonra biraz kızdıktan sonra soğanınızı kavurun. Soğanınız kavrulduktan sonra içine etinizi atın ve daha sonra da salça atın. Bunlar iyice kavrulduktan sonra yeterli ekşisini koyun. Daha sonra bamyalarınızın başlarını temizleyin ve güzelce yıkayın. Bamyalarınızın başlarını temizlemek için bıçak ile tepeleri koni şeklinde kesilmelidir.  Bamyalarınızı bol suda yıkayın. İyice temizlenen bamyalarınızı sularının akması için süzgeçten geçirin. Daha sonra limon suyunu bamyalarınıza sıkarak bırakın.

  Daha sonra bamyalarınızı da tencereye atabilirsiniz. Bamyalar dibe çökene kadar pişirilir. Dibe çökmeden sakın pişti sanmayın. Çünkü pişen bamyanın dibe çökmesi gerekir. Dondurucudan ya da buzdolabından çıkardığınız bamya da bu şekilde pişmektedir. Etli bamya piştikten sonra pilav ile servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun.

  değişik yemek tarifleri

  Sıradaki tarif    patlıcan oturtma

  Malzemeler
  Yapılışı