En İyi Zayıflama Diyeti

En İyi Zayıflama Diyeti
7 Mart 2017

En İyi Zayıflama Diyeti

 

En iyi zayıflama yollarının başında hem diyet hem de spor yapmak gelmektedir. Sadece diyet yaparak da zayıflayabilirsiniz fakat bu süreyi spor yaparak daha kısa bir süre haline getirebilirsiniz. En iyi Zayıflama Diyeti olarak protein diyeti yapmaktır. Bu diyet sayesinde karbonhidratlardan tamamen uzak durarak vücudun kilo vermesini ve kas yakmasını önleyebilirsiniz. Bu şekilde çok sağlıkla kilo verebilirsiniz.

 

Özellikle akşam geç saatlerde hiçbir şey yememeniz gerekmektedir. Eğer çok acıkırsanız da sadece meyve yiyerek açlığınızı bastırmanız gerekmektedir. Bunların yanında haftada en az 3 gün veya 4 gün spor yapmanız gerekir. Spor yapma gibi imkânınız yoksa sadece koşu ya da yürüyüş de faydalı olacaktır. Sabah kalktığınızda aç karnına yapılan yürüyüşler en etkili yürüyüşlerdir. Çünkü bu yürüyüşler tamamen yağ yakmaya yönelik olmaktadır ve zayıflamanızı sağlayacak bir yürüyüştür.

 

Bunun dışında günde yemeniz gereken öğün sayınızı 6 veya 7 öğüne çıkarmanız gerekir. Beyaz ekmek, şeker, tuz, hamur ürünleri gibi ürünlerden de uzak durmanız sizin zayıflamanız için en önemli adımlardan bir tanesi olacaktır.

Bunları yaparak 1 ayda 5 kilo vermeniz mümkün ve bunu sağlıklı bir biçimde başaracaksınız. Bu işlemde sporun çok büyük bir faydası olacaktır. Bunların yanında yaptığınız ara öğünlerde 1 adet yeşil elma ya da salata yiyebilirsiniz.

Akşam öğünlerinde genellikle hafif şeyler yemeye özen göstermelisiniz. Bu şekilde çok kısa sürelerde forma girecek ve güzel bir görünüme sahip olacaksınız. En iyi zayıflama diyeti kişiden kişiye çok farklılık gösterebilir.

Bu nedenle ilk günlerde hiç kilo vermemiş olmanız moralinizi bozmasın. Bu oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. İlk bir hafta sonunda kilo vermeye başladığını görüp motive olacaksınız ve bu diyeti daha sıkı uygulama kararı alacaksınız.