Domatesli Biberli Makarna Tarifi

Domatesli Biberli Makarna Tarifi
7 Mart 2017

Domatesli Biberli Makarna Tarifi

Makarna oldukça kolay ve pratik bir yemek olsa da farklı lezzetler ile adeta bir şahesere dönüşebilmektedir. Farklı bir lezzet denemek istiyor iseniz domatesli biberli makarna tarifi buyurun sizlerle.

İlk olarak 5 su bardağı suyumuzu tencereye ekliyoruz. Ardından suyun kaynaması ile birlikte 2 yemek kaşığı sıvı yağ ve 2 çay kaşığı tuzu suyun içerisine atıyoruz. Bu şekilde birkaç dakika daha kaynadıktan sonra makarnanızı kaynayan suyun içine ekliyoruz. Yaklaşık 8 dakikalık makarnanın pişme süresi var. Bu süre içinde makarnamız pişerken domatesli ve biberli sosumuzu hazırlıyoruz.

 

Öncelikle bir tava içerisine 5 yemek kaşığı sıvı yağımızı ekliyoruz. Ardından bir yemek kaşığı salça ilave ediyoruz. Dilediğimiz baharatları ekledikten sonra 1 adet büyük boy domatesi rendeleyip tava içerisine ekliyoruz. 2 adet çarliston biberi de yuvarlak şekilde ince ince doğrayıp bu tava içerisine ekliyoruz. Makarnamız bu sırada pişti.

Makarnayı süzgece alıp tavayı ateşe veriyoruz. Tavamızda ki sosu pişirdikten sonra makarnanın içerisine döküp iyice karıştırıyoruz. Bu aşamada kısık ateşte karışımın marine olmasını sağlıyoruz. Ardından makarnamız servise hazır. Dilerseniz 2 kaşık yoğurt ile dilerseniz sade biçimde servis edebilirsiniz.
Malzemeler ;
Yarım paket makarna ( 3 kişilik )
Toplam 7 yemek kaşığı sıvı yağ
1 yemek kaşığı salça
İsteğe göre baharatlar ( Pul biber, Kara biber, Toz biber, Köri sosu, sarımsak yağı )
1 adet domates
2 adet biber.