Diyet Makarna Tarifi

 • nisa ünlü
  Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Diyet Makarna Tarifi

   

  Diyet Makarna Tarifi

  Diyet denilince yasaklar listesinin ilk üç maddesinden biri “Makarna yemek yasak” tır. Karbonhidrat yemek diyet yapsak da yapmasak da çok fazla tüketmemiz gereken en önemli besin grubudur. Genel bir algı sebze, meyve ve et yenilecek. Doğru yediğimiz zaman makarna, zararından çok oldukça enerji kaynağı veren bir besine dönüşebilir.

  Tabi ki tabak tabak yemediğiniz sürece. Diyet yaparken makarna nasıl hazırlanır en basit haliyle bir tarif hazırlayalım.

  Malzemeler

  Diyet makarna tarifi için malzemeler ;

  – 1 paket tam buğday makarna
  – 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  – 1 tutam tuz
  – 1 paket yağsız ton balığı
  – 2 küçük boy ya da 1 büyük boy kabak
  – 1 çay bardağı su

  Yapılışı

  Diyet makarna Yapılışı ;

  Makarnamızı kaynamış olan suya biraz tuz ve birkaç damla yağ koyduktan sonra, diri kalacak şekilde 7-8 dk. haşlayalım.

  Özellikle makarnanın çok hamurlaşmaması için az haşlayacağız. Yenebilecek kadar yumuşak fakat diri olmasında önem var. Makarna haşlanırken kabakların dışını soyalım.

  Soyduktan sonra dilediğiniz gibi isterseniz jülyen, ister küp küp keselim. Bir tavanın içine su ekleyip kabakları içine atalım. Yumuşayana kadar çevirerek sote edermiş gibi üzerine hafif hafif zeytinyağını ve çok az tuz ekleyerek hazırlayalım.

  Haşlanan makarnamızı soğuk suyun altına tutalım. Makarnanın yarısını ayıralım. Suyu süzülen makarnamızı kabakların içine karıştırarak dökelim.

  Kısık ateşte 2-3 dk. kadar kabaklarla birlikte makarnamızı pişirelim ve servise hazır hale gelmiştir.

  Ayırdığımız makarnayı servis tabağına aldıktan sonra üzerine ton balığı koyarak servis edebilirsiniz. İster sebze ile ister et ile makarnamızı zenginleştirebiliriz. Afiyet olsun.