Brüksel Lahanasının Faydaları Nelerdir?

Brüksel Lahanasının Faydaları Nelerdir?
25 Mart 2017

Brüksel Lahanasının Faydaları Nelerdir?

Bürüksel lahanası, ülkemizde uzun bir geçmişi yoktur son yıllarda ekilme alanı bulmuştur, Türkiye birçok bölgede yetiştirilmeye başlamıştır. Sağlık açısında yararları oldukça fazladır. Brüksel lahanası şekil olarak farklı şekille sahiptir. Brüksel lahanasının faydasını geçelim sağlığımız için ne karda önemli olduğunu öğrenip bolca tüketelim.

Brüksel lahanası özellikle diyette olanlar için mükemmel bir sebzedir sindirimi kolaylaştırır tokluk hissi oluşturur ve sağlıklı kilo verme kilonuzun dengede kalmasına yardımcı olur.

Kansere karşı korucu etkisi vardır, özellikle kolon kanserinden korur, kansere yakalanma riskini en aza indirir.

Kalp damar sorunlarına iyi gelmekte, kalp atışlarının normal seviyede olmasını sağlar.

Mide, bağırsak sorunlarına iyi gelmekte sindirimi kolaylaştırmakta

Cilt sorunlarına iyi gelmekte, ciltte oluşan cilt lekelere, sivilce sorununa iyi gelmektedir. Sağlıklı bir cilt için bolca brüksel lahanasını tüketin.

Saç ve saç derisi için faydası fazladır, saç derisinde ki kepeklenmesine iyi gelmekte, sağlıklı saçların oluşumunu sağlamaktadır.

Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar, kişinin zihinde olmasını sağlar.

Kansızlık sorunu olan kişilerin tüketmesinde yarar vardır kansızlığı giderir.

Kemik gelişimi için, kemikleri güçlendir, romatizma sorunlarını olan hastaların ağrını azaltır doğal ilaç görevi üstlenir.

Diş ve diş etleri sağlığı için yararlıdır diş etlerinde oluşan sorunların, dişlerdeki rengin doğal rengini almasını sağlar. Çürüklere karşı kalkan görevi üstlenir. Çürüklerin oluşumunu önler.

Mükemmel bir intihap sökücüdür vücutta oluşan intihabı alır, yaraların hızla iyileşmesini sağlar.

Bolca C vitamini içinde saklar özellikle kışın bolca tüketin, nezle, bronşit, soğuk algınlığı, öksürüğe karşı iyidir. Brüksel lahanasının bu kadar çok faydası varken mutlaka haftada 2-3 defa tüketmeye çalışın hem kendin sağlığınız hem de sevdiklerinizi sağlığı için sofranızda Brüksel lahanasını eksik etmeyin.

 

1 yorum yapılmış. Sende yorum yap