Bezelyeli Pilav

 • admin
  Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Bezelyeli Pilav

  bezelyeli-pilav-tarif

   

  Bezelyeli Pilav

   

  Yemek yemeyi herkes çok sever.Ama birde yemek yapmak vardır.Bazırları hobi olarak yapar bazıları zorunluluk..Sulu yemeklerimize eşlik eden pilavlarımız vardır.Olmazsa olmaz..Pilav çeşitleri saymakla bitmez.Normal pilavdan sıkılanlar için bezelyeli pilav yapalım ve deneyelim.

   

  Bezelyeli pilav için gerekli malzemeler;  2 su bardağı pirinç, 150 gr. bezelye, 3 su bardağı et suyu veya tavuk suyu, 2 yemek kaşığı tereyağı veya sıvıyağ. Pirinci ayıklayıp, 2 saat kadar ılık suda ıslattıktan sonra 4-5 defa yıkayın.Yağı bir tencereye koyup kızdırın, pirinci ilave edin orta ateşte 4-5 dakika karıştırrarak kavurun. Sonra tuzunu ve kaynar olarak etsuyunu ilave edin, karıştırdıktan sonra kapağını kapatarak ağır ateşte ya da fırında 17 dakika pişirin. Ateşten alıp karıştırın ve 2 dakika demlendirin, sonra 1 bardak pişmiş bezelyeyi katıp karıştırın.Ve servise sunun.

   

  İşte böylece bezelyeli pilavı da denemiş ve öğrenmiş olduk.Sevdiklerinize yapabileceğiniz, misafirleriniz geldiğinde alternatif olarak düşünebileceğiniz bir pilav türüdür.Kolaylıkla yapabilirsiniz.Şimdiden kolay gelsin ve afiyet olsun.

  Malzemeler
  Yapılışı