Adet Sancısına Bitkisel Çay

Adet Sancısına Bitkisel Çay
2 Nisan 2017

Ağrı azaltmalarda hangi bitki ünlüdür derseniz zencefil en başta sayılabilir. Zencefil ağrıların yanında her türlü hastalığada faydalıdır.Öksürük,adet krampları üst alt solunum enfeksiyonları,iltihapları kesmesi,miğde problemleri ve özellikle hazımsızlık vb bir sürü derde şifası vardır. Ama şiddetli regl ağrıları çekiyorsanız ve bu ağrılar durmuyorsa zencefil çayı tam size göre bir şifa olucaktır.

Ayrıca zencefilin yumurtalık kanserine olan faydaları ise yumurtalık kanseri tedavisine zencefil destek olur. Toz zencefil yumurtalık hücrelerinin ölümüne neden olan kanser hücrelerini yok etme özelliğine sahiptir.

yapmanız gereken tek şey yaş zencefil bulmaktır.Yaş zencefil diğer toz ve kurutulmuş zencefile göre çok daha faydalıdır. Hemen adet sanıclarınız için kolay zencefil çayı tarifine geçelim…

Yarım çorba kaşığı rendelenmiş yaş zencefil

İsteğe göre bal

Zencefil çayı yapılışı

Yaş zencefili 5 dk kadar sıcak suda bekletin ve süzün.Süzdüğümüz zencefil suyuna bal ilave edin ve karıştırın. Günde en az 3 kere tüketin. Ağrılarınızda kısa sürede azalma sağlıcaktır.

Yaş zencefili muz ve avokado ile karıştırarak ta bir salata yapabilirsiniz.Muzu bol tutarsanız tadı güzel olur bu şekilde de adet sancılarına fayda sağlıyabilirsiniz.